Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

Old Boys - Sezon 2023/24Najlepsi strzelcy

Liga Old Boys
Brak zdjęcia
Tomasz Adamski
(Zygzak)
44

Aktualności

Zmiany w przepisach gry

15-11-2010 10:19 | MaCzO1948

logo

W dalszej cześci wiadomości przedstawiamy nowości w przepisach, które obowiązują również  w  lidze Piłkarskich Piątek Old Boys od dnia 14.11.2010.

 

 

  • Pierwsza z nich mówi o tym, że połowa lub koniec spotkania nie rozpoczyna się z początkiem syreny, a dopiero gdy piłka zakończy swój lot przez jakikolwiek kontakt lub po prostu wyjdzie za linię. Mówiąc po ludzku będzie tak jak w koszykówce, jeśli piłka kopnięta przed syreną wpadnie do bramki w trakcie jej trwania lub po niej, to bramka zostaje uznana. Każdy kontakt piłki w trakcie jej lotu z zawodnikiem lub bramką kończy połowę i bramka nie zostaje uznana.

 

 

  • Kolejna zmiana dotyczy gry bramkarza. Nie wystarczy już po wznowieniu gry przez bramkarza przejść połowy aby móc zagrać mu piłkę z powrotem. Teraz aby to było możliwe, piłkę musi dotknąć przeciwnik. Zatem zasada przejścia połowy przez piłkę przestaje obowiązywać. Co ważne przepis ten nie obowiązuje na połowie przeciwnika, gdzie bramkarz może wymieniać tyle podań ile zechce (chyba że to właśnie bramkarz wcześniej wznowił grę – w tej sytuacji aby grać z bramkarzem na połowie przeciwnika piłkę musi dotknąć przeciwnik). Zmiana ta komplikuje sytuację gdy drużyna zdecyduje się grać z wycofanym bramkarzem ponieważ był on przeważnie ustawiony jako rozgrywający, teraz lotny bramkarz będzie musiał grac w głębi połowy przeciwnika, a ryzyko straty w grze 5 na 4 znacznie się zwiększy.

 

  • Następna zmiana dotyczy tzw. fauli kumulowanych. W skrócie oznacza ona, że nawet kiedy sędzia zastosuje przywilej korzyści faul zostaje zapisany w protokole oraz na tablicy wyników.

 

  • Kolejna zmiana zakazuje podbiegania zawodników drużyny przeciwnej podczas wykonywaniach autów, rzutów wolnych pośrednich i bezpośrednich.

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki